Kariera w Piwik PRO
Stawiamy pomost między poszanowaniem prywatności użytkowników a podejmowaniem decyzji biznesowych w oparciu o rzetelne dane. Buduj z nami nowe oblicze analityki internetowej!
Niezależnie, czym się zajmujesz – nasza obietnica jest niezmienna
Masz kontekst. Widzisz w całości produkt i perspektywę jego długofalowego rozwoju.
Masz wpływ. Decydujesz, jak i nad czym będziesz pracować.
Masz znaczenie. Proponujesz, wdrażasz i dostrzegasz efekty.
Wybierz ścieżkę, którą (po)kochasz
Wspólnymi siłami rozwijamy produkt badający zachowanie użytkowników stron i aplikacji oraz wspieramy klientów ekspercką wiedzą o analityce internetowej. Brzmi ciekawie? Sprawdź, jak stać się częścią naszego zespołu!
Development
Bądź inżynierem doskonałego doświadczenia użytkownika. Kształtuj kierunek rozwoju produktu i jego roadmapę, wdrażaj nowe rozwiązania i usprawniaj je z każdym kolejnym wydaniem.
DevOps
Zaprowadź synergię między programowaniem a operacjami! Stój na straży stabilności, funkcjonalności i bezpieczeństwa produktu, wykorzystując moc automatyzacji.
Wsparcie klienta
Współpracuj z firmami znanymi na całym świecie i przybliżaj im korzyści płynące z używania naszego produktu. Przełamuj lody, bądź pomocną dłonią i spraw, by klienci nas pokochali!
Dusze kreatywne
Wrzuć inwencję na piąty bieg i twórz niezawodne doświadczenie użytkownika. Buduj rozpoznawalność naszego produktu, dziel się wiedzą branżową i wspieraj naszych klientów w podejmowaniu przemyślanych decyzji.
Back office
Zostań bohaterem za kulisami! Znajdź swoje miejsce w zespole Office, Finansach lub HR-ze. Wspieraj nasze zespoły i dbaj o sprawne funkcjonowanie całej organizacji na co dzień.
Oferty pracy
Obecnie nie mamy otwartych rekrutacji. Mamy nadzieję, że usłyszymy się w przyszłości!
A co w tym wszystkim dla Ciebie?
Forma współpracy
Wybierz dogodną formę współpracy: B2B, umowa o pracę lub umowa zlecenie.
Urlop
Korzystaj z 26 dni płatnego urlopu, niezależnie od stażu.
Sabbatical leave
Dodatkowy płatny miesiąc urlopu dla osób współpracujących z Piwik PRO co najmniej 5 lat.
Wewnętrzne szkolenia
Rozwijaj się technicznie, doskonal umiejętności miękkie i poznaj Piwik PRO Analytics Suite od podszewki.
Budżet rozwojowy
Świat jest pełen wartościowych źródeł wiedzy. Sięgaj po kursy online, konferencje, szkolenia i wznieś swoje kompetencje na kolejny poziom.
Kafeteria MyBenefit
Coś miłego dla fanów sportu, kultury i zakupów.
Prywatna opieka medyczna i wsparcie psychologiczne
Solidny pakiet medyczny LuxMed oraz konsultacje z ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego z Wellbee.
Nieskończona przestrzeń do zaangażowania
Dziel się pomysłami, dołączaj do projektów międzyzespołowych lub współtwórz firmę na swój własny sposób.
Elastyczne warunki współpracy
By praca grała z Twoim życiem.
Tipper
Tipper to nasz autorski sposób na wzajemne docenianie. Wznosi tradycyjne kudosy na kolejny poziom.
Workation
Pracuj i odpoczywaj ze swoim zespołem w najbardziej urokliwych zakątkach Polski.
Ubezpieczenie
Wsparcie w trudnych sytuacjach dzięki ubezpieczeniu na życie od Nationale Netherlanden.
Poznaj ludzi, którzy tworzą Piwik PRO i ich wyjątkowe historie!
Niezależnie od pełnionej roli i stażu mamy wpływ na produkt i kierunek rozwoju całej firmy. Przeczytaj wywiady z naszą ekipą i poczuj to na własnej skórze!
-
Pół roku temu zdecydowałeś się dołączyć do Piwik PRO jako Software Engineer. Opowiedz proszę, jak wygląda proces rekrutacyjny i co sprawiło, że zdecydowałeś się na rozpoczęcie współpracy. Paweł Szulik, Software Engineer: Kiedy rekruterka Piwik PRO skontaktowała się ze mną na portalu społecznościowym, akurat byłem w trakcie rozważania nowych możliwości zawodowych. Już na początku procesu rekrutacyjnego oferta…
-
Dołączyłeś do zespołu DevOpsowego w Piwik PRO pół roku temu. Opowiedz, proszę, jak i skąd do nas trafiłeś. Paweł Szulik, Software Engineer: Dołączyłem do zespołu DevOps Promil po pracy w międzynarodowej korporacji zajmującej się produkcją hardware’u. Moja rola w poprzedniej firmie skupiała się głównie na rozwiązaniach chmurowych, które wspierały działanie procesorów serwerowych oraz nieulotnej pamięci RAM.…
-
Od niedawna mamy konto Piwik PRO na Instagramie (inside.piwik.pro). Opowiesz, skąd wziął się pomysł na taki sposób komunikacji?Ewa Zapalska, Office Assistant: Mieliśmy coraz więcej ciekawych inicjatyw w pracy, brakowało nam kanału employer brandingowego (EB) do pokazania atmosfery i firmy od środka. Na LinkedIn nasza komunikacja jest mocno biznesowa, więc potrzebowaliśmy innego miejsca. Poza tym, że…
FAQ
Gdzie jest wasze biuro?
Mamy biuro we Wrocławiu, znajduje się w centrum miasta w Pasażu Pokoyhof (ul. Świętego Antoniego 2/4).
Jaki rodzaj umowy proponujecie?
Możemy podjąć współpracę w oparciu o kontrakt B2B lub umowę o pracę. Jeśli jesteś studentem(-tką), możemy także zaproponować umowę zlecenie.
Czy jesteście otwarci na współpracę na część etatu?
W większości przypadków nastawiamy się na współpracę w pełnym wymiarze godzin. Jeśli nie widzisz innej informacji w ogłoszeniu, możesz śmiało zakładać, że oferta dotyczy całego etatu. W innych przypadkach na pewno odpowiednia informacja znajdzie się w opisie stanowiska. Pamiętaj, że zawsze możesz dopytać o to rekrutera(-kę).
Jestem zainteresowany(-a) konkretną ofertą, ale mam pytania, na które chcę uzyskać odpowiedź przed wysłaniem aplikacji. Co robić?
Pod każdą ofertą znajdziesz bezpośrednie namiary na osobę, która koordynuje proces rekrutacji. Śmiało korzystaj, jesteśmy do dyspozycji.
Czy organizujecie staże?
Tak, regularnie organizujemy programy stażowe dla osób stawiających swoje pierwsze kroki zawodowe. Ogłoszenie o rekrutacji na staż pojawia się wtedy na naszej stronie Kariera.
Czy można pracować zdalnie?
Tak, w przypadku większości otwartych rekrutacji. Jeśli stanowisko wymaga pracy z biura – taką informację znajdziesz w ogłoszeniu.
Czy pracujecie w sztywno określonych godzinach?
Jeśli nie podajemy w ogłoszeniu innej informacji, nie narzucamy sztywnych godzin pracy. Zespoły mają jednak swoje tzw. core hours, w których ich członkowie są dla siebie dostępni.
Jak dobrej znajomości języka angielskiego wymagacie od kandydatów?
To zależy od specyfiki danej roli. Te nastawione na kontakt z klientem zewnętrznym będą zawsze wymagały biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim (lub innym wskazanym językiem). Podobnie w przypadku tworzenia i posługiwania się dokumentacją produktową – jest ona pisana w języku angielskim.
Natomiast z reguły w codziennej komunikacji posługujemy się językiem polskim. Jeśli będziesz brać udział w rekrutacji do zespołu, który na co dzień posługuje się innym językiem niż polski, na pewno zostaniesz o tym poinformowany(-a).
Nie miałem(-am) styczności z szeroko pojętą branżą analityki webowej – czy to przekreśla moje szanse na współpracę?
Znajomość analityki webowej na pewno ułatwia start współpracy, ale bez obaw – dołączają do nas często osoby bez takiego doświadczenia i świetnie sobie radzą. Dołożymy wszelkich starań, żeby odpowiednio Cię przeszkolić w tym temacie.
Nie spełniam wszystkich wymogów wskazanych w ogłoszeniu – czy jest sens, bym aplikował(a)?
Zawsze warto spróbować – chętnie przyjrzymy się Twojej aplikacji. Przyda się nam z pewnością krótki komentarz, czy i jak nad danymi obszarami pracujesz – może niektóre braki w umiejętnościach czy w doświadczeniu da się sprawnie nadrobić i okaże się, że czeka nas owocna współpraca. 🙂
Czego mogę się spodziewać po zaaplikowaniu?
Od siedmiu do czternastu dni od wysłania aplikacji możesz spodziewać się kontaktu ze strony rekrutera(-rki).
Ile będzie trwał proces rekrutacyjny?
Procesy rekrutacyjne, w zależności od stanowiska, różnią się liczbą etapów. Staramy się, by poszczególne etapy następowały po sobie w maksymalnie tygodniowych odstępach. Obiecujemy też, że będziesz na bieżąco informowany(-na) o kolejnych krokach.
Z ilu etapów składa się proces rekrutacyjny?
To zależy. Z reguły są to dwa etapy, ale zdarzają się i takie rekrutacje, gdzie tych etapów jest cztery – ich liczba w głównej mierze uzależniona jest od specyfiki danej roli. Przy pierwszym kontakcie z naszej strony na pewno otrzymasz informację, jak to wygląda w przypadku Twojej rekrutacji.
Jak przygotować się do spotkania rekrutacyjnego?
Kluczowe informacje o nas i naszym produkcie znajdziesz na naszej stronie WWW – ta wiedza z pewnością zbuduje Ci ogólny obraz tego, czym się na co dzień zajmujemy. Warto też przed samym spotkaniem mocniej pochylić się nad ogłoszeniem, na które aplikujesz – o te rzeczy w kontekście Twojego doświadczenia zapytamy na pewno. 🙂
Rozmowa rekrutacyjna daje nam możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu nasze wymagania pokrywają się z Twoim dotychczasowym doświadczeniem oraz Twoją wiedzą. Raczej nie spotkasz się u nas z pytaniem o Twój spirit animal. 🙂
Z kim spotkam się w ramach procesu rekrutacyjnego?
Podczas całego procesu rekrutacyjnego osobą kontaktową będzie dla Ciebie ktoś z naszego zespołu HR. Na pewno spotkasz się też ze swoim potencjalnym przyszłym managerem, a w zależności od roli, na którą aplikujesz, możesz też poznać: Tech Leada, członka zespołu (czasem i cały zespół), a nawet kogoś z zarządu.
Czy muszę przyjechać do biura na rozmowę?
Nie, w ostatnich latach opanowaliśmy sztukę pracy zdalnej. Jeśli jednak masz ochotę zobaczyć nasze biuro lub po prostu zrobić sobie wycieczkę do Wrocławia – daj znać. Zrobimy, co w naszej mocy, aby Cię ugościć i spotkać się na żywo.
Jak powinienem(-am) się ubrać na rozmowę?
W naszej firmie nie obowiązuje żaden dress code, jednak w przypadku stanowisk, na których w codziennej pracy będziesz mieć kontakt z klientem, zwracamy uwagę na odpowiedni – biznesowy – ubiór w trakcie spotkań rekrutacyjnych. Jeśli kwestia stroju budzi Twoje wątpliwości, możesz śmiało zapytać o nią Twoją osobę kontaktową z HR.
Jak powinienem(-am) się zwracać do osób, z którymi będę rozmawiać?
W nasze DNA wpisana jest bezpośrednia komunikacja niezależnie od roli, którą pełnimy w firmie. Praktykujemy tę zasadę od pierwszego kontaktu, przez cały proces rekrutacji i oczywiście w trakcie współpracy.
Czy mogę się spodziewać feedbacku po każdym z etapów procesu rekrutacji?
Staramy się, abyś po każdym z etapów otrzymał(a) od nas feedback. Zazwyczaj możesz się go spodziewać w ciągu tygodnia od danego etapu rekrutacji.
Wasze widełki są bardzo szerokie. Na jakiej podstawie formułujecie propozycję dla konkretnego kandydata?
Finalną propozycję finansową tworzymy w oparciu o przebieg procesu rekrutacji, w trakcie którego staramy się poznać Twoje doświadczenia, wiedzę i kompetencje.
Nie znalazłem(-łam) odpowiedniej oferty pracy dla mnie. Czy mogę przysłać CV na poczet przyszłych rekrutacji?
Oczywiście! Jeśli nie znalazłeś(-aś) dla siebie odpowiedniej oferty pracy, zachęcamy do przesyłania aplikacji na adres mailowy hr@piwik.pro.
Będzie super, jeśli dodasz kilka zdań komentarza do swojej aplikacji – czym się interesujesz, w jakim kierunku chcesz się rozwijać i w jakich zadaniach dobrze się odnajdujesz.
Nie mam odpowiedzi od rekrutera, a miała być w dniu…
Jesteśmy tylko ludźmi, więc czasem i nam na przeszkodzie mogą stanąć nieprzewidziane sytuacje, za co z góry przepraszamy. W każdym razie miej śmiałość się nam przypomnieć. 🙂