Powrót do bloga

Rozwój i balans między pracą, a życiem prywatnym, czyli kultura pracy w Piwik PRO

#myimpactstory

Napisany przez Agata Borowska

Opublikowano 15 grudnia, 2023

Pół roku temu zdecydowałeś się dołączyć do Piwik PRO jako Software Engineer. Opowiedz proszę, jak wygląda proces rekrutacyjny i co sprawiło, że zdecydowałeś się na rozpoczęcie współpracy. 

Paweł Szulik, Software Engineer: Kiedy rekruterka Piwik PRO skontaktowała się ze mną na portalu społecznościowym, akurat byłem w trakcie rozważania nowych możliwości zawodowych. Już na początku procesu rekrutacyjnego oferta pracy wydała mi się doskonale dopasowana do mojego doświadczenia i ambicji.

To, co mnie szczególnie zainteresowało, to innowacyjne podejście do rozwoju produktu z zakresu analizy danych, a także dynamika samej firmy. Od początku jasno zostało sprecyzowane podejście firmy do rozwoju pracowników oraz elastyczności w kształtowaniu ścieżek kariery. Chciałem dołączyć do firmy, która nie tylko pozwala na wykorzystanie moich obecnych umiejętności, ale również oferuje możliwości dalszego rozwoju i poszerzania kompetencji.

W trakcie procesu rekrutacyjnego miałem okazję porozmawiać z różnymi osobami z zespołu, włączając w to architekta. Dzięki temu lepiej poznałem kulturę firmy i zrozumiałem, jak wygląda codzienna praca. Rozmowy te umocniły moje przekonanie, że Piwik PRO to miejsce, w którym chcę rozwijać swoją karierę.

W efekcie to właśnie te czynniki – odpowiadająca mi oferta pracy, elastyczność rozwoju zawodowego i atmosfera panująca w firmie – skłoniły mnie do przyjęcia oferty. 

Niedawno zostałeś rodzicem. Jak udało Ci się pogodzić tę życiową rolę z odnalezieniem się w nowym miejscu pracy? 

PS: Dokładnie tak, 11 sierpnia zostałem tatą małej Klary. To był dla mnie niezwykły moment, który znacząco zmienił moje życie. Piwik PRO to niezwykle elastyczne i wyrozumiałe miejsce pracy. Cały czas mogę pracować z domu, przy moich ukochanych dziewczynach. Choć Klara okazała się wyjątkowo grzeczna, to elastyczny grafik pracy był dla mnie ogromnym wsparciem w tym nowym rozdziale mojego życia.

Gdy zaczynałem pracę firmie, zaoferowano mi także możliwość przyjazdu na onboarding z żoną, będącą wtedy w ciąży. Ta otwartość i zrozumienie ze strony firmy było dla mnie ogromnie ważne, zwłaszcza że nie chciałem zostawiać mojej żony samej w tym czasie, a wdrożenie było dla mnie kluczowe.

Kluczowe było dla mnie także to, że mogłem wziąć urlop od dnia porodu i skorzystać z urlopu tacierzyńskiego. To pokazało, że firma dba o swoich pracowników i rozumie, że życie prywatne jest równie istotne co kariera zawodowa. Dzięki temu mogłem poświęcić się wejściu w nową rolę ojca, nie martwiąc się o obowiązki zawodowe. 

To zapewne przekłada się na atmosferę pracy. Jak ją oceniasz? Interesuje mnie Twoja perspektywa na atmosferę zarówno w obrębie całej firmy, jak i zespołu. 

PS: Atmosfera w całej firmie Piwik PRO jest nacechowana otwartością i współpracą. Panuje tu duch dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, co sprzyja nie tylko rozwojowi osobistemu, ale także efektywnej pracy zespołowej. Decyzje podejmowane są w atmosferze dialogu i otwartej dyskusji, co wpływa na przejrzystość w procesie decyzyjnym.

W obrębie mojego zespołu również panuje wzajemne zaufanie i otwartość. Każdy ma możliwość wyrażenia swoich pomysłów i opinii, co sprzyja kreatywności oraz poczuciu wspólnej odpowiedzialności za osiągane cele. Procesy decyzyjne są transparentne, pozwalają zrozumieć kontekst i cele, a także motywują do zaangażowania w realizację projektów.

Ta kultura współpracy i otwartej komunikacji sprzyja budowaniu zaangażowania oraz silnego poczucia wspólnoty w firmie. Przejrzystość w procesie podejmowania decyzji jest kluczowym elementem budowania zaufania i skutecznej współpracy zarówno w skali całej organizacji, jak i wewnątrz poszczególnych zespołów.

Gdybyś miał polecić firmę innym osobom, które rozważają współpracę z Piwik PRO, to co byś powiedział?

PS: Powiedziałbym, że poziom umiejętności wyraźnie wzrośnie dzięki pracy w tej firmie. Piwik PRO to też spokój i łatwość odnalezienia balansu – pracujemy w tempie odpowiadającym własnym preferencjom, co sprzyja zdrowemu życiu zawodowemu i osobistemu.

Chcesz być częścią czegoś większego, mając realny wpływ na efekt końcowy?

Cenisz pracę z doświadczoną ekipą i szukasz przestrzeni na realizację własnych pomysłów? Zobacz, czy nie szukamy właśnie Ciebie!

Sprawdź aktualne oferty pracy!